Kız Yurdumuz

Kız Yurdumuz

Kız yurdumuz şehir Aydın şehir merkezinde olup kampüse, otogara, hastanelere ve alışveriş merkezlerine yakın mesafededir. Bina 11.000 m2 kapalı alana sahip ve 11 kattan oluşmaktadır.  her odada duşa kabin, hilton lavabo, tuvalet,sprit klima,kalorifer,buzdolabı ve alt yapısı hazır istenildiğinde TV kullanımına açık kablolu yayın mevcuttur. Aydın Kız Yurtları arasında en konforlu ve güvenlisi.


Kız yurdumuzun odaların hepsinde sıcak ve soğuk özellikte split klimalar, her bir öğrenci için gardırop, şifoniyer, komedin, çalışma masası, etejer bulunmaktadır. Ayrıca kış mevsiminde kaloriferle ısınma sağlanmaktadır.

 

Odaların tabanları birinci sınıf laminant (otel tipi) parke ile döşenmiş ve 24 saat sıcak su olanağı sağlanmıştır.

 

Yemekhane bölümünde açık teras da bulunmaktadır. Yazın istedikleri takdirde açık teras kullanılarak öğrencilerimizin tüm Aydın bölgesini terastan izleme olağanı sunmaktayız. Yemekhanemizde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği haftanın 7 günü sunulmaktadır.

 

Etüt salonumuzun toplam alanı 750 m2 den oluşmaktadır. Yine bu katta 600 m2'lik bir terasımız mevcuttur. Kız öğrenciler çalışma esnasında bu terastan faydalanabilmektedir.

 

Etüt salonunda çalıma masaları 1–3–5 kişilik ve gruplar halinde çalışmalar için 8'er kişilik masalar mevcuttur.

 

Öğrencilerimizin internetten faydalanabilmelerii için internet kaffe oluşturulmuştur. İsteyen kız öğrencilerimiz bu bilgisayarlardan yaralanabilecektir.

Etüt salonu içinde kütüphane mevcuttur.

Ücretsiz spor salonu öğrencilerimizin hizmetindedir.

Ayrıca; Binada kız öğrencilerin vakit geçirip dinlenebileceği 350 m2'lik Aydın İl sınırları içerisinde bulunması güç güzellikte kafeterya ve TV salonu bulunmaktadır.

 

Kız Öğrenciler için çamaşırhanede yıkama ve kurulama makineleri, bina girişinde lobi ve kabul yeri, danışma ve güvenlik bankoları bulunmaktadır.

 

Güvenlik için tüm gereken önlemler yurdumuzun yönetimi tarafından alınmış olup, güvenlik bina dışındaki 5 adet, bina içerisindeki 21 adet kameralar ile işinde uzman bayan güvenlik elemanları ile kız öğrencilerimizin tehlikelere karşı daha korunaklı bir yurt haline getirilmiştir. Binaya giriş ve çıkışlarda parmak izi okuma sistemi vardır. Ayrıca yine öğrencilerimizin kullanıma ait kapalı otopark ücretsiz hizmet vermektedir.

Ayrıca özel ücretsiz misafirhanemiz de bulunmaktadır.

Bizler Aydın'daki yurdumuzda kalacak kız öğrencilerimize kız yurdundan öte 5 yıldızlı otel standartlarında hizmet vereceğimize ve onların başarısı için her türlü imkanı sunmayı taahhüt ederiz.

 

Aydındaki Kız öğrenci yurdumuz konum itibariyle Aydın ili tam merkezinde, eski otogar yanında bulunmaktadır. Üniversiteye yaklaşık 2km mesafedir. Binada kullanılan tüm tefriş ürünleri Ankara ve İstanbul'dan getirilmiştir. Kız yurdumuza özel üretilmiştir. ( perde, mobilya, masa, sandalye, lavabo, elektrik aydınlatma, alüminyum doğrama, vs.)

 

Bizler Ege Bölgesinde özellikle Aydın iline çok anlamlı bir yatırım yaptığımıza inanıyor ve bunun gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız bu yatırımın tüm Aydın iline, halkına ve yurdumuzda kalacak kız öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.

(NOT : Aydın Özel Elit Kız Yurdu olarak başka hiçbir şehirde şube ve temsilciliği bulunmamaktadır. )